رفوگری فرش دستباف و ماشینی

خدمات رفوگری فرش دستباف و ماشینی

فرش های دستباف و ماشینی بعد از مدت ها استفاده بعلت پا خوردن زیاد، شستشوهای غیر اصولی و استفاده از مواد شوینده نامناسب نیاز به تعمیر یا تعوضی دارند. رفوگری فرش دستباف و ماشینی به معنای تکمیل یا رفع عیوب فرش های کهنه و پاره دستباف و ماشینی است. رفوگری روشی است که معمولاً نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد و برخی از قالیشویی ها با داشتن چنین افراد متخصصی اقدام به رفوگری فرش دستباف و ماشینی میکنند.افرادی که این کار را انجام می دهند باید سابقه طولانی در بافت و رنگرزی و آشنایی با رنگ و مواد اولیه فرش داشته باشند.

رفوگری فرش دستباف و ماشینی فرسوده پس از چند سال استفاده مورد نیاز است. معمولاً فرش های خانه بعد از ده بار شستشو یا هفت یا هشت سال نیاز به رفوگری و یا حتی تعویض دارند. اگر جنس فرش منزل شما خوب باشد در شستشوی مکرر هیچ اتفاقی برای بافت فرش نمی افتد. این نشان دهنده کیفیت نخ های به کار رفته در فرش منزل شما است. هر چه مواد اولیه بهتر باشد، عمر فرش بیشتر می شود.

به طور کلی رفوگری و ترمیم فرش اغلب توسط شرکت های قالیشویی معتبر و متخصص در این کار همچون قالیشویی سهیلیه صورت میگیرد. رفوگری فرش دستباف و ماشینی با دست انجام می شود. قالیشویی کردان ارائه دهنده خدمات قالیشویی با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت در کارخانه قالیشویی سهیلیه می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

نحوه رفوگری فرش دستباف و ماشینی

ابتدا باید کل فرش گردگیری شود. فرش را روی یک سطح صاف قرار دهید تا سوراخ ها دیده شوند. اگر سوراخ ناشی از مواد شیمیایی مانند اسید یا قلیایی است، ابتدا فرش را بشویید. اگر فرشی دارای چند سوراخ باشد و فاصله بین این سوراخ‌ها کم باشد (یعنی نسبت سطح سوراخ‌ها به سطح بافت باقی‌مانده بیشتر باشد)، نخ‌ها و قسمت‌های دست نخورده باید بین سوراخ‌ها بریده شود. سوراخ بزرگ باید ایجاد شود.

اول: برای فرش های پوسیده ای که مقاومت لازم را ندارند، به خصوص در مورد فرش های قدیمی و با ارزش، تا حد امکان نخ ها پاره نشود، بلکه با روش های خاصی سوزن ها را از داخل سوراخ و کشیده می کنند. دوم: فرشی که از جلو آسیب دیده است. باید برای تعمیر و رفوگری آن روی فرش ثابت شود. و فرشی که از پشت آسیب دیده باید از پشت فرش تعمیر می شود. قالیشویی در کمالشهر زیر نظر کارخانه قالیشویی سهیلیه می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر با ما در تماس باشید.

ابزار مورد نیاز برای رفوگری فرش دستباف و ماشینی

ابزار رفوگری فرش دستباف و ماشینی عبارتند از: قیچی، قلاب، سوزن مخصوص، سوزن درشت، انبر و نخ های مورد نیاز. مرمتگران قدیمی و باتجربه معمولاً ابزارهایی مانند چکش، میخ، کاسه، بطری، اتو، نوعی سوزن کارت ماشینی در کارخانه های نساجی و موم را به این مجموعه اضافه می کنند. قالیشویی مهستان زیر نظر کارخانه قالیشویی سهیلیه ارائه دهنده انواع خدمات رفوگری فرش با مناسب ترین قیمت می باشد.

خدمات رفوگری فرش دستباف و ماشینی
خدمات رفوگری فرش دستباف و ماشینی

انواع آسیب دیدگی فرش

 • آسیب دیدگی جزئی : از جمله ترمیم پارگی (از بین رفتن ریشه) – لکه برداری جزئی
 • آسیب دیدگی متوسط : شامل فرسودگی و بریدگی های کوچک در برخی از مناطق فرش است. در این نوع فرسودگی لبه های فرش سالم و قابل استفاده است.
 • آسیب دیدگی زیاد: شامل موارد زیر و مانند آن است: سوختن قسمتی از فرش، پوسیدگی فرش، پارگی فرش بوسیله ابزار نوک تیز، خوردن ضربات شدید یا از بین رفتن بوسیله رطوبت زیاد، در این نوع آسیب معمولاً گره های فرش از بین می روند و فرش نیاز به رفوگری و ترمیم دارد.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در افشاریه با کارخانه قالیشویی سهیلیه در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی سهیلیه بهترین قالیشویی در افشاریه می باشد. برای دریافت خدمات تخصصی قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی سهیلیه در ارتباط باشید. قالیشویی سهیلیه ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد می باشد.

اصول نگهداری فرش دستباف

فرش دستباف یک کالای گران قیمت است که باید به دقت نگهداری شود. در غیر این صورت ممکن است هزینه زیادی برای آن بپردازید اما با نگهداری نادرست به فرش آسیب می رسانید. در این مقاله می خواهیم چند نکته مهم برای نگهداری از فرش دستباف را توضیح دهیم. برخی از مراقبت ها عمومی است و باید به صورت روتین انجام شود. سایر موارد را می توان سالانه، ماهانه یا هفتگی انجام داد. زمان این مراقبت ها نسبی است و هرکسی می تواند بر اساس تجربه استفاده از فرش دستباف آن ها را انجام دهد. قالیشویی در لشگرآباد یکی از شعب کارخانه قالیشویی سهیلیه می باشد. جهت دریافت خدمات قالیشویی در لشگرآباد با ما در تماس باشید.

نحوه مراقبت از فرش دستباف

 • فرش دستباف را حتما روی سطح صافی مانند موزاییک، سرامیک، پارکت و … پهن کنید و دقت کنید که سطح کاملا صاف و عاری از هرگونه آلودگی از جمله گرد و غبار باشد.
 • به هیچ وجه فرش دستباف را روی سطوح گچی، آهکی و گرد و غبار پهن نکنید زیرا این سطوح به دلیل قلیایی بودن باعث تجزیه فرش می شوند.
 • فرش های دستباف علیرغم سنگین بودن، ممکن است در طول زمان فقط در یک جهت حرکت کنند، بنابراین برای جلوگیری از لیز خوردن بهتر است از ترمز فرش لاستیکی استفاده کنید.
 • از قرار دادن اجسام سنگین با پایه های باریک مانند مبلمان بر روی فرش دستباف خودداری کنید که باعث فشرده شدن فرش می شود. اگر مجبور به انجام این کار هستید، بهتر است یک قطعه چوبی یا پلاستیکی زیر پایه مبل قرار دهید و ماهی یک بار محل آن را عوض کنید.
 • اگر می خواهید ساییدگی و پارگی فرش خود را به حداقل برسانید، از یک زیرانداز به طور موثر و راحت استفاده کنید. عمر فرش شما را طولانی تر می کند و امنیت و راحتی بیشتری را فراهم می کند زیرا فرش در جای خود محکم می ماند.
 • حاشیه های فرش دستباف با پا گذاشتن طولانی مدت بر روی آن ها آسیب می بیند، پس بهتر است آن ها را در پارچه نخی بپیچید.
 • اگر گیاهان زیادی در خانه خود نگهداری می کنید، آنها را روی فرش یا حاشیه آن قرار ندهید. بیشتر سایش یا پارگی فرش به دلیل آب اضافی در پایه گیاهان است.
 • هرگز برای شستن فرش دستباف از سفید کننده استفاده نکنید زیرا این مواد به مرور زمان باعث پارگی فرش می شوند.
 • فرش دستباف را زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. در صورت لزوم می توانید یک پارچه پهن کنید تا فرش خود را از نور آفتاب دور نگه دارد و بهتر است هر چند ماه یکبار فرش را 180 درجه بچرخانید تا قسمت های دیگر آن نیز در معرض نور خورشید قرار گیرد. ریشه بافی فرش دستباف توسط کارخانه قالیشویی سهیلیه قابل انجام می باشد برای دریافت خدمات ریشه بافی فرش دستباف با ما در تماس باشید.
هزینه رفوگری فرش دستباف و ماشینی
هزینه رفوگری فرش دستباف و ماشینی
مراقبت هفتگی

فرش های دستباف باید همیشه تمیز و عاری از هرگونه گرد و غبار باشند. برای جارو کردن فرش های دستباف، حتما از جاروبرقی بدون برس استفاده کنید تا طول عمر فرش شما افزایش یابد.

مراقبت ماهانه

بهتر است هر ماه حاشیه فرش را بدون جابجایی اثاثیه بلند کنید و زیر فرش را جارو کنید. ماهی یکبار اجسام سنگین را روی فرش جابه جا کنید تا یک قسمت تحت فشار قرار نگیرد. برای آشنایی با نحوه تشخیص فرش دستباف از ماشینی توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی سهیلیه مطالعه کنید.

مراقبت سالانه

سطح فرش به جز حاشیه ها را با جاروبرقی جاروبرقی بکشید. زیرا ممکن است حاشیه ها در برس گیر کرده و آسیب جدی به فرش وارد کنند. در نهایت فرش را جاروبرقی بکشید تا پرز فرش کاملا مرتب شده و نقش ها کاملا مشخص شود.

هزینه رفوگری فرش دستباف و ماشینی

هزینه رفوگری فرش دستباف و ماشینی بستگی به اندازه و نوع فرش، نوع رفوگری و شرکت انجام دهنده دارد. با این حال، برای اطلاع از هزینه رفوگری فرش دستباف و ماشینی می‌توانید با کسب و کارهای رفوگری موجود در منطقه مانند قالیشویی سهیلیه تماس بگیرید و قیمت‌های مختلف را بررسی کنید.

برای دریافت خدمات رفوگری فرش دستباف و ماشینی ا کجا تماس بگیریم؟

کارخانه قالیشویی سهیلیه ارائه دهنده خدمات رفوگری فرش دستباف و ماشینی می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

هزینه خدمات رفوگری فرش دستباف و ماشینی چقدر می باشد؟

برای اطلاع از هزینه رفوگری فرش دستباف و ماشینی با مجموعه قالیشویی سهیلیه تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها