قالیشویی در کردان

خدمات قالیشویی در کردان

شستشو و تمیز کردن لکه هایی که بر روی فرش وجود دارد میتواند باعث ناراحتی خانم های خانه دار شود. به همین خاطر برای پیدا کردن راه حل مناسبی برای شستشو و پاک کردن لکه های ناشی از ریخته شدن مایعاتی روی فرش به روش های گوناگون متوسل می‌شوند. یکی از روش هایی که میتوان برای شستشویی فرش به آن اعتماد کرد قالیشویی در کردان می‌باشد. با ما همراه باشید در ادامه مقاله روش های مختلفی که برای تمیز کردن لکه های روی فرش و شستشوی فرش وجود دارد معرفی میکنیم.

نحوه شستشوی فرش آنتیک در قالیشویی کردان

فرش های آنتیک و راه های شناسایی آن یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افراد در زمینه خرید و فروش فرش دستباف به آن علاقه مند هستند.فرش های قدیمی به دلیل ارزش بالایی که از نظر قیمت دارند لازم است در انتخاب بسیار دقت شود. آنها را رعایت کنید و اصول نگهداری آنها را نیز رعایت کنید. کارخانه قالیشویی سهیلیه بهترین قالیشویی در کمالشهر می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید. بسیاری از ما هنگام نقاشی یک تابلو فرش عتیقه رفتاری آرام داریم، اما توجه به این نکته مهم است که فرش های عتیقه ویژگی های خاصی دارند.

 • اولین مسئله این است که قالی های آنتیک حتما باید دستبافت باشند و فرش ماشینی هر چقدر هم که قدمت داشته باشد چون دستباف نیست ارزش چندانی ندارد.
 • دومین نکته ای که در مورد این نوع فرش باید بدانید این است که فرش های آنتیک بسیار قدیمی هستند اما هر فرشی که قدیمی باشد را نمی توان فرش آنتیک دانست!

فرش ها از نظر قدمت به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 • فرش های قدیمی: به فرش های دستباف گفته می شود که بین 30 تا 50 سال قدمت دارند.
 • فرش های نیمه عتیقه: فرش های دستباف بین 50 تا 100 سال قدمت دارند، البته برخی از کارشناسان فرش این فرش ها را بین 50 تا 70 سال قرار می دهند.
 • فرش های آنتیک: فرش های دستباف که بیش از 100 سال قدمت دارند را آنتیک می گویند.
خدمات قالیشویی در کردان
خدمات قالیشویی در کردان

نحوه نگهداری از فرش آنتیک در قالیشویی کردان

سوالی که برای بسیاری از دوستداران فرش های آنتیک پیش می آید این است که روش نگهداری از این فرش ها چگونه است و آیا می توان آنها را شست و از فرش برای آنها نگهداری کرد؟

پاسخ به این سوال بستگی به وضعیت فرش دارد، اگر فرش از سن خاصی گذشته باشد و به فرشی بسیار قدیمی تبدیل شده باشد، مانند فرش پازیریک و بسیاری از نمونه های فرش نفیس، در موزه ها نگهداری می شوند. اما اگر فرش شما قدمت زیادی ندارد، کارشناسان معتقدند اگر فرش پوسیده نشده باشد، باز هم می توان سال ها از آن به راحتی استفاده کرد و دلیلی ندارد که از پهن کردن آن در خانه بترسید. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در افشاریه با کارخانه قالیشویی سهیلیه در تماس باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نحوه شستن فرش آنتیک در قالیشویی کردان

مهم ترین چیزی که می خواهیم در مورد فرش آنتیک بررسی کنیم نحوه شستن آن است. در ابتدا لازم به ذکر است که کارشناسان فرش همگی معتقدند استفاده از مواد شیمیایی و شامپو فرش برای شستشوی این نوع فرش ها کاملا اشتباه است. به همین دلیل در شستشوی تخصصی فرش های قدیمی فقط از آب گرم و محلول های سبک استفاده می شود و از مواد شیمیایی برای جلوگیری از آسیب دیدن فرش استفاده نمی شود.

اما از نظر زمانی نیز شستشوی فرش آنتیک هر 5 سال یکبار توصیه می شود و بنابراین باید در این سال ها به طور مرتب لکه گیری و جارو کشیدن را انجام دهید. اگر روی فرش شما لکه ای وجود دارد، ابتدا باید مواد ریخته شده روی فرش را جمع آوری کنید و سپس یک حوله یا پارچه تمیز زیر آن قرار دهید و روی آن آب داغ بریزید تا لکه از بین برود.

البته فراموش نکنید که فرش در هنگام رنگ آمیزی ممکن است لکه برود. برای جلوگیری از این امر ابتدا یک تکه فرش کوچک را امتحان کنید و در صورت عدم بازگشت رنگ به لکه گیری ادامه دهید در غیر این صورت بهتر است فرش را به یک قالیشویی متخصص و حرفه ای همچون قالیشویی در کردان بسپارید. قالیشویی در لشگرآباد یکی از شعب کارخانه قالیشویی سهیلیه می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با ما در ارتباط باشید.

آیا فرش آنتیک را می توان جارو برقی زد؟

پاسخ این سوال قطعا بله است. نه تنها می توانید فرش قدیمی را جارو کنید، بلکه باید این کار را انجام دهید، زیرا ورود گرد و غبار بین فرش ها یکی از عوامل اصلی پوسیدگی است که می توانید با جاروبرقی این کار را انجام دهید. اجتناب کردن. اما توصیه ما این است که فرش های قدیمی خود را در مکان های شلوغ مانند راهرو پهن نکنید تا مجبور به انجام کارهای زیادی نشوید.

نکته بعدی که باید در مورد فرش های عتیقه و قدیمی در نظر داشته باشید این است که حداقل سالی یک بار فرش خود را بچرخانید تا تمام قسمت های فرش بتواند به همان میزان ترافیک را تحمل کند. همچنین سعی کنید برای این کار از یک جاروبرقی معمولی و بدون مو استفاده کنید تا در طولانی مدت به بافت فرش دستباف شما آسیب نرساند. قالیشویی مهستان زیر نظر کارخانه قالیشویی سهیلیه می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در سهیلیه با ما تماس بگیرید.

نحوه تمیز کردن لکه های روی فرش در قالیشویی کردان

برای تمیز کردن لکه‌های روی فرش، شما می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید که به شرح زیر می‌باشد:

تمیز کردن لکه ها با با محلول های تمیز کننده خانگی: با استفاده از محلول های تمیز کننده خانگی (مثل شویندهای مایع یا مواد شوینده مخصوص فرش) و با یک پارچه تمیز یا اسفنج میتوانید، لکه را تمیز کنید. استفاده از محلول‌های شیمیایی مناسب فرش: برخی از محلول‌های شیمیایی، مثل شوینده‌های قدرتمند فرش، می‌توانند لکه‌های سخت را از روی فرش حذف کنند. این محصولات را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم خانگی تهیه کنید. پیش از استفاده، دستورالعمل‌های روی بسته را بخوانید.

استفاده از دستگاه های بخار شوی: برای تمیز کردن لکه‌های سخت و سریع، می‌توانید از بخار استفاده کنید. برای این کار، دستگاه بخار را بر روی لکه بگذارید و اجازه دهید که بخار به آرامی لکه را تمیز کند. پس از اینکه لکه تمیز شد، با یک پارچه تمیز و مرطوب، بخش تمیز شده را بشویید و با یک پارچه خشک، آن را خشک کنید. پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل یکی از مقالات قالیشویی سهیلیه می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

هزینه قالیشویی در کردان
هزینه قالیشویی در کردان

 ویژگی های فرش آنتیک

حتما این سوال مطرح می شود که آیا هر فرش دستبافی که بیش از 100 طول عمر داشته باشد، فرش آنتیک محسوب می شود؟

پاسخ این سوال هم بله و هم خیر است! فرش هایی که بیش از 100 سال قدمت دارند، همگی عتیقه محسوب می شوند، اما ارزش آنها بسته به ویژگی های متفاوتی که دارند متفاوت است و می توانید آنها را تشخیص دهید.

 • قالی های آنتیک اصیل تولید محدودی داشته و امروزه نمونه دیگری از آنها تولید نشده و وجود ندارد.
 • با توجه به بافت چندین ساله این فرش ها، رنگ های استفاده شده توسط آنها به دلیل رنگ دانه های پخته و طبیعی روشن است.
 • قطعاً چون این فرش ها با دست انسان بافته می شوند باید در بافتن ایراداتی رعایت شود، اما اگر از تعداد زیاد شود دیگر ارزش اصلی خود را نخواهد داشت، اما اگر برعکس فرشی را دیدید که فاقد آن است. نقص در آن شما نمی توانید در صحت آن شک کنید.
 • فرش های عتیقه از نظر طرح تحت تاثیر قومیت، آداب و رسوم و فرهنگ خاصی قرار گرفته اند و اگر طرح و رنگ عجیب و غریب و نامناسبی در آن مشاهده کردید در اصالت آن شک کنید.
 • ویژگی پنجم: از نظر رنگ فرش آنتیک معمولاً از دو یا سه رنگ کرم، قرمز و قهوه ای تشکیل شده است.
 • در گذشته فرش های پله ای طرح و چیدمان فرش دستباف را به صورت ساده و خصوصی انتخاب می کردند و اگر طرح یا طرحی دیدید که شلوغ است باز هم شک کنید!
 • الیاف فرش در این نوع فرش ها بیشتر از پشم طبیعی است که با رنگ های طبیعی فرش رنگرزی می شود.
 • اگر در این نوع فرش مشاهده کردید که رنگ های آن دو رنگ شده است (روشن و پررنگ)، باید دقت بیشتری کنید، زیرا در فرش های آنتیک این اتفاق بسیار کم می افتد، زیرا رنگ های طبیعی راحتی از بین نمی رود.

از طرفی فرش هایی که هنوز خیلی قدیمی نشده اند این قابلیت را دارند که در منزل شما مورد استفاده قرار گیرند، یعنی شما وسیله ای را خریداری می کنید که قابل استفاده و سرمایه گذاری باشد. یعنی به نوعی با یک تیر دو نشان خواهید داد. شستشوی موکت در منزل توسط کارخانه قالیشویی سهیلیه قابل انجام می باشد. برای دریافت خدمات تنها کافیست با کارخانه قالیشویی سهیلیه تماس بگیرید.

قیمت قالیشویی در کردان

در این مقاله  سعی شده است هر آنچه در مورد نحوه شناسایی فرش های عتیقه و نحوه نگهداری و شستشوی آن ها باید بدانید را به دقت بررسی کنیم، البته فقط در صورت داشتن سوال در مورد مطالب و موضوعات ذکر شده. یا اگر ابهامی دارید می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. در صورتی که خودتان نتوانستید فرش آنتیک را شستشوی دهید در غیر این صورت بهتر است فرش را به یک قالیشویی متخصص و حرفه ای همچون قالیشویی در کردان بسپارید.

بهترین قالیشویی در کردان کدام قالیشویی می باشد؟

قالیشویی سهیلیه بهترین قالیشویی در کردان ارائه دهنده تمام خدمات مربوط به فرش ماشینی و دستبافت و شستشوی مبلمان به صورت کاملا تخصصی با بهترین قیمت می باشد.

شستشوی فرش آنتیک در قالیشویی کردان چگونه می باشد؟

برای اطلاع از نحوه نحوه شستشوی فرش آنتیک در قالیشویی کردان پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

5/5 - (8 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیلا

سلام ببخشید هزینه شستشوی قالی چجوریه و آیا خدمات ترمیم پارگی فرش هم دارید؟

قالیشویی سهیلیه

سلام لطفا با شماره های مندرج در سایت در تماس باشید.

میرزایی

برای منطقه کردان دنبال یک قالیشویی بودم که به موقع فرشها را تحویل بدن از طریق سایت با قالیشویی سهیلیه آشنا شدم و فرشها را دادم. هم قیمت مناسبی دارن و هم به موقع فرشها را تحویل دادن.

قالیشویی سهیلیه

از رضایت شما خرسندیم دوست گرامی

hossein khadem

به نظرم در منطقه کردان قالیشویی سهیلیه قیمتشون از همه جا مناسب تره البته خدماتشون هم واقعا خوبه و من راضی بودم

شهاب رفیعی

تعهدشون به کار را دوست دارم. به موقع و تمیز فرش ها را تحویل دادن. سپاسگزارم