قویترین لکه بر فرش

معرفی قویترین لکه بر فرش

لکه‌ ها می‌توانند زیبایی فرش شما را از بین ببرند و حتی باعث آسیب دائمی به آن شوند. استفاده از لکه‌بر مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا لکه‌ها را به طور موثر از بین ببرید و فرش خود را تمیز و سالم نگه دارید. اگر از لکه ‌بر مناسب استفاده نکنید، ممکن است لکه پخش شود و بزرگتر شود. لکه ‌برهای قوی می‌توانند به چسبیدن لکه به الیاف فرش جلوگیری کنند و از پخش شدن آن جلوگیری کنند. برخی از لکه ‌برها می‌توانند به الیاف فرش آسیب برسانند.

استفاده از لکه‌بر مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا از فرش خود در برابر آسیب محافظت کنید. اگر از لکه‌بر مناسب استفاده کنید، نیازی به صرف وقت و پول زیاد برای تمیز کردن فرش خود نخواهید داشت. لکه ‌برهای قوی می‌توانند به شما کمک کنند تا لکه‌ها را به سرعت و به آسانی از بین ببرید. لکه‌ها می‌توانند حاوی باکتری‌ها و کپک‌ها باشند که برای سلامتی مضر هستند. استفاده از لکه‌بر مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا فرش خود را ضدعفونی کنید و از انتشار میکروب‌ها در خانه خود جلوگیری کنید.

شامپو فرش

لکه را سریع تمیز کنید هرچه لکه بیشتر روی فرش بماند، پاک کردن آن سخت تر می شود. نوع لکه را مشخص کنید. شامپوهای فرش مختلف برای انواع مختلف لکه طراحی شده اند. به عنوان مثال، شامپو فرش مخصوص لکه های چربی با شامپو فرش مخصوص لکه های جوهر فرق می کند. از شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از شوینده می تواند به فرش آسیب برساند و لکه ها را بدتر کند. فرش را به طور کامل آبکشی کنید. باقی ماندن شوینده در فرش می تواند باعث کثیفی و تغییر رنگ آن شود. در صورت عدم موفقیت، از یک متخصص قالیشویی کمک بگیرید. لکه های سرسخت ممکن است به شوینده های قوی تری نیاز داشته باشند که در خانه در دسترس شما نیستند. کارخانه قالیشویی سهیلیه بهترین قالیشویی خور برای دریافت خدمات شستشوی انواع فرش با بهترین مواد شوینده می باشد برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

محلول سرکه و مایع شوینده

محلول سرکه و مایع شوینده می تواند یک لکه بر موثر برای فرش باشد. این محلول به دلیل خاصیت اسیدی سرکه و قدرت پاک کنندگی مایع شوینده، می تواند لکه های مختلف را از بین ببرد. در یک کاسه یا بطری اسپری، دو قاشق غذاخوری سرکه سفید را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را به محلول اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

لکه را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید تا هرگونه مواد اضافی از روی آن برداشته شود. یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کنید و آن را روی لکه فشار دهید. از حرکات دایره ای برای پاک کردن لکه استفاده کنید. از خیس کردن بیش از حد فرش خودداری کنید. بعد از اینکه لکه پاک شد، محل را با یک پارچه تمیز و مرطوب با آب خالی آبکشی کنید. اجازه دهید فرش به طور کامل در هوا خشک شود.

انواع لکه بر فرش
انواع لکه بر فرش

آب گازدار

استفاده از آب گازدار برای از بین بردن لکه ‌های فرش ممکن است یک روش موثر باشد، آب گازدار می تواند یک راه حل ساده و در دسترس برای از بین بردن لکه های تازه غیر چرب از روی فرش باشد. حباب های موجود در آب گازدار می توانند به بلند کردن لکه از الیاف فرش کمک کنند و اسید ملایم موجود در آن می تواند به تجزیه لکه کمک کند.

تا حد امکان، هر گونه مایع اضافی را از روی فرش با استفاده از یک پارچه تمیز و جاذب یا قاشق بردارید. از مالش لکه خودداری کنید، زیرا این امر می تواند باعث پخش شدن آن شود. مقداری آب گازدار سرد را به طور مستقیم روی لکه بریزید. حباب ها باید به طور طبیعی شروع به بلند کردن لکه از الیاف فرش کنند. با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید، به آرامی لکه را پاک کنید. از مالش شدید خودداری کنید، زیرا این امر می تواند به فرش آسیب برساند. بعد از اینکه لکه از بین رفت، محل را با آب تمیز و خنک آبکشی کنید.

از خیس کردن بیش از حد فرش خودداری کنید. تا حد امکان رطوبت اضافی را با استفاده از یک حوله تمیز و جاذب از فرش خارج کنید. فرش را در مکانی با تهویه مناسب دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود. کارخانه قالیشویی سهیلیه ارائه دهنده خدمات قالیشویی در منطقه چهارباغ با بهترین کیفیت می باشد جهت دریافت خدمات قالیشویی چهارباغ با ما در تماس باشید.

جوش شیرین و آب

جوش شیرین و آب می تواند یک راه حل ساده و موثر برای از بین بردن لکه های مختلف از روی فرش باشد. جوش شیرین به عنوان یک جاذب طبیعی عمل می کند و می تواند به جذب و از بین بردن لکه ها کمک کند. خاصیت قلیایی ملایم آن همچنین می تواند به خنثی کردن اسیدها و تجزیه برخی از لکه ها کمک کند.

تا حد امکان، هر گونه مایع اضافی را از روی فرش با استفاده از یک پارچه تمیز و جاذب یا قاشق بردارید. از مالش لکه خودداری کنید، زیرا این امر می تواند باعث پخش شدن آن شود. مقداری جوش شیرین را به طور مستقیم روی لکه بریزید. برای لکه های بزرگ، ممکن است لازم باشد 1/4 تا 1/2 فنجان جوش شیرین استفاده کنید.

اجازه دهید جوش شیرین 30 دقیقه روی لکه بماند این به جوش شیرین فرصت می دهد تا لکه را جذب کند و آن را تجزیه کند. از یک جاروبرقی با مکش ملایم برای جاروبرقی کردن جوش شیرین از روی فرش استفاده کنید. اگر لکه به طور کامل پاک نشده است، مراحل 2 تا 4 را تکرار کنید.

اگر از جوش شیرین زیادی استفاده کرده اید، ممکن است بخواهید محل را با آب تمیز و خنک آبکشی کنید تا از باقی ماندن بقایای جوش شیرین جلوگیری کنید. از خیس کردن بیش از حد فرش خودداری کنید. اجازه دهید فرش در هوا خشک شود: فرش را در مکانی با تهویه مناسب دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود.

پراکسید هیدروژن و جوش شیرین

مخلوط پراکسید هیدروژن و جوش شیرین می تواند یک لکه بر قوی برای از بین بردن لکه های مختلف از روی فرش باشد. تا حد امکان، هر گونه مایع اضافی را از روی فرش با استفاده از یک پارچه تمیز و جاذب یا قاشق بردارید. از مالش لکه خودداری کنید، زیرا این امر می تواند باعث پخش شدن آن شود.

در یک کاسه کوچک، 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با 1 قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن 3% مخلوط کنید. به سرعت از مخلوط استفاده کنید زیرا خاصیت پاک کنندگی آن به مرور زمان کاهش می یابد. با استفاده از یک پارچه تمیز سفید، محلول را به آرامی روی لکه بمالید. از حرکات دایره ای برای پاک کردن لکه استفاده کنید. اجازه دهید محلول 10 تا 15 دقیقه روی لکه بماند این به محلول فرصت می دهد تا لکه را تجزیه کند.

با استفاده از یک پارچه تمیز سفید، محلول و هرگونه کثیفی باقی مانده را از روی فرش پاک کنید. محل را با آب تمیز و خنک آبکشی کنید تا از باقی ماندن بقایای مواد پاک کننده جلوگیری کنید. از خیس کردن بیش از حد فرش خودداری کنید. فرش را در مکانی با تهویه مناسب دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود. قالیشویی مهستان زیر نظر کارخانه قالیشویی سهیلیه خدمات شستشوی انواع فرش و رفوگری را ارائه می دهد برای دریافت خدمات و اطلاع از هزینه با ما تماس بگیرید.

بهترین لکه بر فرش خانگی
بهترین لکه بر فرش خانگی

آمونیاک

آمونیاک می تواند برای از بین بردن برخی از لکه های فرش موثر باشد، اما استفاده از آن باید با احتیاط انجام شود، زیرا می تواند به الیاف فرش آسیب برساند و رنگ آن را تغییر دهد. 2 قاشق غذاخوری آمونیاک را با 2 فنجان آب گرم مخلوط کنید.

یک دستمال تمیز و سفید را به محلول آغشته کنید. دستمال را روی لکه فشار ندهید، فقط آن را به آرامی روی لکه بمالید. پس از پاک کردن لکه، با استفاده از یک پارچه تمیز و مرطوب با آب گرم، محل را آبکشی کنید. اجازه دهید فرش در هوا خشک شود. از حرارت مستقیم یا نور خورشید برای خشک کردن فرش استفاده نکنید.

سرکه

سرکه یک ماده پاک کننده طبیعی و ارزان است که می تواند برای از بین بردن بسیاری از لکه های فرش موثر باشد و برخلاف بسیاری از لکه برهای شیمیایی، طبیعی و غیر سمی است و برای کودکان و حیوانات خانگی امن تر است. سرکه یک ماده ارزان و در دسترس است که به راحتی می توانید آن را از فروشگاه مواد غذایی تهیه کنید و می تواند برای از بین بردن طیف گسترده ای از لکه ها، از جمله لکه های غذا، نوشیدنی، حیوانات خانگی و لکه های خونی موثر باشد. سرکه می تواند به خنثی کردن بوی بد فرش کمک کند.

قویترین لکه بر فرش چیست؟

شامپو فرش، محلول سرکه و مایع شوینده، آب گازدار، جوش شیرین و آب، پراکسید هیدروژن و جوش شیرین، آمونیاک، سرکه قویترین لکه برهای فرش می باشند.

اگر با هیچ یک از لکه برها، لکه فرش از بین نرفت چه کاری انجام دهیم؟

قالیشویی سهیلیه از بهترین قالیشویی ها برای دریافت خدمات شستشوی فرش و لکه بری آن ها می باشد جهت دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها