پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل

روش های پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل

فرش‌ها یکی از قطعات مهم برای زیباسازی دکوراسیون داخلی خانه هستند. با توجه به پوشش کف خانه با فرش، شستشوی مناسب و به موقع این پوشش‌های باارزش نقش مهمی در حفظ زیبایی و کیفیت فرش دارند. در این مقاله به بررسی مراحل قالیشویی سهیلیه می‌پردازیم. قالیشویی به عملیات شستشوی انواع مختلف فرش با جنس های مختلف و انواع قالی می‌گویند که از طریق آن لکه ها و آلودگی‌های مختلفی که به دلیل استفاده و عبور افراد و سایر عوامل از روی فرش و قالی‌ها تجمع کرده‌اند، از بین می‌روند.

این فرآیند به دلیل حفظ زیبایی و ارزش قالی و فرش و همچنین از بین بردن عوامل بیماری‌زایی و باکتری‌ها در سطح آنها بسیار مهم است. روش‌های مختلفی برای قالیشویی وجود دارد که بستگی به نوع جنس فرش یا قالی، مقدار کثیفی و نوع آلودگی موجود بر روی فرش وجود دارد، از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود. برخی از روش‌های معمول شامل قالیشویی با آب و صابون، شستشوی خشک، شستشو با شامپوفرش و شستشوی با دستگاه بخارشوی است.

اولین گام قبل از شستشوی فرش لازم است، بررسی جنس و نوع بافت آن میباشد. باید ابتدا فرش‌هایی که قصد شستشوی آنها را دارید، بررسی شوند. اگر فرشی دارید که شستشوی آن در منزل ممکن نیست، باید به شستشوی آن بوسیله قالیشویی سهیلیه اقدام کنید. اگر میتوان آنرا با دست شست، برای شستشوی دستی فرش، می‌توانید از مایع شوینده‌های مخصوص فرش و یا شوینده‌های طبیعی مثل صابون و غیره استفاده کنید. در صورتی که بر روی فرش شما لکه‌های شدیدی وجود دارد، باید قبل از شستشو، لکه‌های آن را با یک دستمال پاک کنید. برای پاک کردن لکه‌های فرش، بهتر است از مواد پاک‌کننده خاصی استفاده کنید.

اما اگر مواد پاک کننده خاصی در دسترس نیست، می‌توانید از موادی مانند سرکه، جوش شیرین و صابون استفاده کنید. پس از بررسی و پاک کردن لکه‌های فرش، حال زمان شستشوی آن است. برای شستشوی فرش ابتدا باید فرش را با آب بخوبی خیس کنید. سپس فرش را با مایع شوینده‌های مخصوص بخوبی با برس مالش دهید. سپس فرش را آبکشی کنید و بعد از تا کردن آن و گرفته شدن آب آن بایستی بزارید آن خشک شود.

نحوه پاک کردن انواع مختلف لکه های بجای مانده بر روی فرش

پاکسازی انواع لکه های فرش دستباف و ماشینی یکی از مهم ترین مسائل و مشکلاتی است که بسیاری از ما به دنبال راه حلی برای رفع آن هستیم. به طور کلی روش تمیز کردن لکه ها بسته به منشا و نوع آنها کاملا متفاوت است و باید ابتدا نوع لکه ایجاد شده را شناسایی کرده و سپس به دنبال راه حلی برای از بین بردن آن باشید.

در این مقاله قصد داریم عمده ترین و رایج ترین لکه های ایجاد شده روی فرش را بر روی فرش های دستباف و ماشینی بشناسیم و سپس روشی کاربردی برای هر کدام ارائه دهیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را از فرش خود ببریم. پاک کنیم. برای دریافت خدمات قالیشویی خوب در چهارباغ با کارخانه قالیشویی سهیلیه در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی سهیلیه ارائه دهنده خدمات قالیشویی در چهارباغ می باشد.

روش های پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل
پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل

پاک کردن انواع لکه های فرش

پس از برداشتن اولین قدم در پاکسازی لکه های فرش، باید بسته به نوع لکه ایجاد شده، روش تمیز کردن خود را انتخاب کنید. لکه های روی فرش کاملا متفاوت است. شما نمی توانید از یک روش برای تمیز کردن تمام لکه ها استفاده کنید. به همین دلیل ابتدا انواع لکه ها را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید نوع لکه ایجاد شده روی فرش دستباف یا ماشینی خود را شناسایی کرده و سپس اقدام به رفع آن کنید.

معرفی انواع لکه های فرش

به طور کلی 6 دسته لکه فرش داریم که روش های لکه گیری و تمیز کردن آنها متفاوت است:

  • لکه های محلول و مایع (سودا، شیر، جوهر، ژله، چای، قهوه، رنگ خوراکی و ادرار)
  • لکه های چربی و روغن
  • لکه های چسب لکه
  • لاک ناخن
  • لکه های خون، سس، آدامس و شکلات
  • لکه های جامد (شمع، کره، میوه، و غیره)

پس از شناخت نوع لکه ایجاد شده بر روی فرش، باید اقدام به پاکسازی و رفع آن نمایید که در روش زیر برای پاکسازی انواع لکه های فرش به صورت جداگانه برای شما آماده کرده ایم. کارخانه قالیشویی سهیلیه قالیشویی خوب در هشتگرد خدمات شستشوی انواع فرش و لکه زدایی از آن ها را به بهترین نحو انجام می دهد برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

اولین قدم تمیز کردن لکه های فرش است

گفتیم که پاک کردن انواع لکه های فرش روشی جداگانه دارد اما برای از بین بردن همه لکه ها تقریباً یکسان است.  در واقع سرعت عمل در پاکسازی لکه ایجاد شده اولین قدمی است که برای از بین بردن تمامی لکه ها باید انجام دهید. برای انجام این کار، اگر لکه ناشی از حجم زیاد مایعات مانند چای یا قهوه باشد، باید از قاشق برای جمع آوری حجم اصلی مایع استفاده کرد و سپس با ریختن کمی آب غلظت لکه را کاهش داد. که می توانید از پارچه استفاده کنید. پنبه یا حوله را خشک کنید، قسمت عمده لکه را بردارید.

فراموش نکنید که پاک کردن سریع لکه قبل از خشک شدن بسیار بسیار مهم است و اگر اجازه دهید لکه به الیاف فرش شما نفوذ کند، پاک کردن و پاک کردن آن بسیار سخت خواهد بود و مجبور خواهید بود. شما از مواد شیمیایی قوی برای تمیز کردن لکه هایی استفاده می کنید که می توانند به بافت فرش شما آسیب برسانند و به خصوص برای فرش های دستباف آسیب به الیاف به معنای کاهش شدید ارزش آن است!  اگر فرشی دارید که شستشوی لکه های آن برای شما ممکن نیست، باید برای پاک کردن لکه های آن به  قالیشویی سهیلیه اقدام کنید. برای آشنایی با عوامل موثر در تغییر رنگ فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی سهیلیه مطالعه کنید.

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل
پاک کردن لکه جوهر از روی مبل

 نحوه پاک کردن لکه های چای از روی فرش 

لکه چای بدون شک می تواند رایج ترین نوع لکه روی فرش باشد که حداقل ماهی یک بار با آن برخورد می کنیم. نکته مهمی که در ابتدا باید بگوییم این است که هرگز از آب جوش برای تمیز کردن لکه های چای استفاده نکنید، زیرا این کار به جای تمیز کردن لکه چای، آن را تثبیت می کند. برای تمیز کردن، پس از جمع آوری چای ریخته شده با قاشق و تمیز کردن آن با حوله خشک، کمی آب سرد روی محل بریزید تا رنگ چای رقیق شود. سپس یک قسمت سرکه سفید را با سه قسمت جوش شیرین مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا کاملاً حالت خمیری پیدا کند.

حالا نوآر آماده شده را با قاشق روی لکه بمالید و دو دقیقه صبر کنید و بعد از دو دقیقه خمیر را با حرکت رفت و برگشتی روی لکه بکشید تا لکه شما کاملا تمیز شود و سپس با دستمال خمیر را تمیز کنید و روی لکه را قرار دهید. مورد. نظر را با آب پاک کنید. همین کار را برای قهوه انجام دهید. کارخانه قالیشویی سهیلیه بهترین قالیشویی در کمالشهر خدمات شستشوی انواع فرش را با بهترین کیفیت انجام می دهد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت قالیشویی در سهیلیه به برسی روش های پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

چگونه لکه جوهر از روی فرش و مبل را پاک کنیم؟

برای اطلاع از نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها